Charita

Původ slova caritas, ze kterého slovo charita vzniklo, znamená milosrdná láska. Její tichou přítomnost v naší společnosti pokládá Jitka Klett za nezanedbatelnou a sama se aktivně zapojuje v charitativním světě.

Kromě své donátorské účasti na mnoha akcích po celém světě vytváří i vlastní dobročinné projekty v oblasti módního a uměleckého průmyslu. Protože tím, že pomáháme jiným, rosteme i my sami a také proto, že i nejmenší laskavý čin je více, než jen snaha o něj.

JITKA KLETT A ŽENSKÝ ÚSPĚCH

Velkoplošné černobílé fotografie úspěšných ženských osobností České a Slovenské republiky, propojených se značkou Jitka Klett Couture a JK Klett, od významného českého fotografa Ondřeje Pýchy, vznikají jako vzácná sbírka připravované výstavy. Projekt je vytvořen s myšlenkou vzájemné podpory mezi ženami a jako oslava jejich pracovitosti a soudržnosti.

Na fotografiích:

  • Simona Kijonková, majitelka Zásilkovna
  • Věra Komárová, ředitelka Dermacol
  • Helena Kohoutová, zakladatelka Executive Helas Ladies Club
  • Jitka Mlynarčík Kudláčková, kreativní ředitelka, zakladatelka a spolumajitelka firmy JK

JITKA KLETT for FASHION REVOLUTION

Vlastní charitativní projekt JITKA KLETT for FASHION REVOLUTION byl založen v roce 2016 Občanským sdružením Jitka Klett.

Cílem tohoto projektu je aktivně pomáhat a zapojovat se do dění v oděvním a tvůrčím odvětví.

JITKA KLETT for FASHION REVOLUTION aktivně podporuje mladé talentované umělce a módní návrháře v podobě rozvoje jejich kreativity a financování jejich projektů.

Je také aktivní v pomoci lokálním výrobcům v oděvním a tvůrčích odvětví v Čechách a na Slovensku, v rámci jejich vzájemného propojování pro různorodé projekty a akce, čehož důsledkem je zefektivnění jejich práce a větší možnosti na trhu. Stejně poukazuje na to, že produkty v naší zemi vznikají v důstojných podmínkách a jejich nákupem podporujeme výrobce, kteří se chovají společensky zodpovědně.

V neposlední řadě upozorňuje na téma zneužívání práce dětí v oděvním průmyslu, která je celosvětovým problémem v zemích Středního a Dálného východu. Pomáháme dětem v těchto zemích rozvíjet kreativitu.

Symbolem značky JITKA KLETT for FASHION REVOLUTION jsou produkty, jejichž koupí podporujeme naplnění cílů těchto charitativních myšlenek.

Výrobky si můžete zakoupit i na našem eshopu … .link na pexeso v novinkách eshopu, v prodejnách JK Klett a módních salonech Jitka Klett Couture v Praze / Česká republika a v Košicích / Slovenská republika a také na našich společenských akcích.

Jitka Klett for EFA and Happy Hearts Foundation

Velmi blízká je nám spolupráce s Karolínou Bosákovou, zakladatelkou European Fashion Acclerator (EFA), na módních a charitativních projektech vytvořenými organizacemi European Fashion Accelerator (EFA) a nadačního fondu Happy Hearts.

EFA je organizace podporující konkurenci talentů nabytím lepších profesionálních dovedností a podporující vzdělání a budování v regionech centrální a východní Evropy. EFA efektivně řeší problémy mladých tvůrců, se kterými se potýkají v začátcích své profesionální kariéry.

Nadační fond Happy Hearts svým programem výstavby Happy Hearts škol přináší naději a podporu generacím dětí a celým komunitám po celém světě.

Jitka Klett for Helping DOLLS

Jitka Klett for Helping DOLLS je dlouholetou spoluprací se zakladatelem tohoto projektu Františkem Andělem, který v projektu úspěšně propojil módu, designéry a panenky při vytváření designových modelů šat pro panenky Barbie, s cílem podpořit děti v nouzi.

Čeští a zahraniční designéři každoročně připravují vlastní originální modely pro panenky Barbie, které putují v rámci gala večera do dobročinné dražby.

Od roku 2015 se zájmem podporujeme charitativní cíle této organizace a pravidelně a s láskou tvoříme zmenšené modely našich večerních rób pro charitativní dražbu, jejiž výtěžek putuje na naplnění jediného cíle a tím je pomáhat dětem bez rodiny a rodičů.

Bankovní spojení, kde můžete finančně podpořit naše charitativní aktivity:

Občanské sdružení JITKA KLETT

Mlynská 884/14, 040 01 Košice
Slovenská republika
IČO: 50355571
ČSOB banka
IBAN: SK 707 500 000 004 023 769
SWIFT: SECOSKBX