Historie

1999 - 2005

Designérka Jitka Klett, rozená Mikulová, zakládá svou vlastní módní značku JM MODA a následně na to, v roce 1995, organizuje první samostatnou módní přehlídku na Slovensku.

V roce 1998 v centru města Košice otevírá svůj první módní salon a začíná vytvářet individuální a originální modely na míru.

V letech 1999 – 2001 se kromě soustředění se na detailnost své práce, věnuje pořádání módních přehlídek, pravidelnému publikování v módních časopisech a spolupráci s různými designéry v oblasti módy a šperků.

V roce 2002 Jitka Klett vytváří kolekci koktejlových šatů pro slovenské finalistky soutěže Supermodel of the World a uzavírá spolupráci s TV JOJ při vytváření celkové stylizace a image při jejich vstupu na slovenský trh.

Roky 2003 – 2005 jsou naplněny kreativní tvorbou a autorskými přehlídkami.

2005 - 2010

Intenzivní práce vede k dalšímu přirozenému kroku, jakým je v roce 2006 uvedení vlastního parfému na trh. V tomto roce se značka JM MODA přejmenovává na Fashion Studio JKLETT.

Signifikantním krokem je v roce 2007 představení první vlastní kolekce módních doplňků a parfém JKLETT je doplněn o tělovou řadu ve formě tělového mléka a sprchového gelu.

V roce 2008 prochází módní salon v Košicích rozsáhlou rekonstrukcí za účelem zvýšení komfortu pro domácí a zahraniční klientelu. Vzniká kolekce večerních šatů, která je prezentována na finálovém večeru soutěže Miss World v Johannesburgu / Jižní Afrika.

Vedle účasti na mnohonásobných módních přehlídkách oslavila Jitka Klett v roce 2009 15.výročí svého působení na domácí a zahraniční půdě, putující výstavou.

2010 - 2015

Jitka Klett se soustřeďuje na přípravu expandování vlastní značky do České republiky a v roce 2011 otevírá první nový exkluzivní salon v Praze, v centru města na Malostranském náměstí.

Značka začíná tvořit pod názvem JITKA Klett Fashion Design Prague.
V roce 2011 vznikají historicky první vlastní autorské potisky, inspirované díly Vladimíra Obra, ve spolupráci s galerií Art Residence Prague / potisky materiálů jsou poprvé použity také v kolekci plavek.

Následuje prezentace módní značky a tvorby na domácí, ale i mezinárodní úrovni. Mezi nejvýznamnější zahraniční prezentace patří první účast na New York Couture Fashion Week / USA s pokračováním na ostatních domácích a zahraničních Fashion Week v Harbin / Čína, Moskva / Rusko, Bejrút / Libanon, Dubaj / Spojené Arabské Emiráty, Lichfield / Německo, Mammae / Rumunsko, Praha / Česká republika, Bratislava / Slovensko a Košice / Slovensko.

V roce 2015 Jitka Klett Couture otevírá módní salon v centru města Prahy, na prestižní Pražské adrese na Haštalské ulici, která je jejím sídlem dodnes.

2015 - 2020

V roce 2016 Jitka Klett Couture stěhuje svůj luxusní módní salón do historického centra města Košic na Mlýnskou ulici, kde sídlí dodnes.

Charitativní projekt JITKA KLETT for Fashion Revolution, který je zaměřen na podporu dětí, vzniká v roce 2016 a aktivně pomáhá i dnes.

V roce 2016 Jitka Klett uvádí na trh svůj parfém, jehož prodej je zaměřen právě na podporu tohoto charitativního projektu.

V letech 2016-2019 kromě prezentace tvorby na Fashion Week Bejrút-Libanon a na Miss Fashion TV Awards, pořádán Fashion TV na Kypru.

Jitka Klett vytváří exkluzivní kolekci modelů s komponentami Swarovski pro finalistky soutěže Miss Slovensko 2017 a otevírá první obchod módní značky JITKA Klett Fashion design Prague.

V roce 2017 Jitka Klett pořádá autorskou módní přehlídku JITKA KLETT Prague Castle Fashion Show v historických prostorách Pražského hradu / Česká republika.

V tomto období Jitka Klett vytváří svou první designérskou módní Ready to Wear linii

2020 - 2022

Představení nového parfému JK Klett No3 

Na jaře 2020 byla vytvořena limitovaná edice roušek “Protect yourself and others in style”

V roce 2021 obdržela Jitka Klett, jako první češka, stříbrné ocenění Oscar della Moda, galavečer se konal v italské Florencii

Účast na Oriental Fashion Show v Paříži v lednu 2022, byla předvena nová Couture kolekce. Módní přehlídka se konala v nádherném hotelu Peninsula.

Show konaná během Milano Fashion Week, byla představena nová JK Klett Ready to Wear kolekce PURA 2022

Módní přehlídka na Marockém týdni módy, publikum si užilo Couture i Ready to Wear kolekci PURA. Show se konala v luxusním hotelu Mandarin Oriental

2022

Představení nové Couture kolekce Jitky Klett během Paris Fashion Week na Oriental Fashion Show v Paříži
v luxusním hotelu Peninsula.

Stáž francouzského studenta Doriana Meyera, který v rámci naší spolupráce měl příležitost podílet se na
nové mini kolekci pro ready to wear linii JK Klett Black and White by Dorian Meyer.

Milan Fashion Week a představení nové Ready to wear kolekce JK Klett PURA 2022.

Jitka Klett poprvé na filmovém festivalu v Cannes a Red Carpet Cannes 2022.

Maroc Fashion Week v orientálním Marakéši, show se konala podél nádherného bazénu hotelu Mandarin
Oriental.

Módní přehlídka linie Couture uzavírala akci YOUNG SPIRITS v Košicích a inspirovala zde studenty Školy
umeleckého priemyslu v Košiciach, jejichž modely zde byly také k vidění.

Uvedení JK Klett parfému no 3 do sítě Fann parfumerií v celé České republice

Účast na prvním ročníku Českého Veletrhu Cabo Verde 2022 na Kapverdských ostrovech, kde byly představy nejen Ready to wear kolekce, ale galavečer obohatila i módní přehlídka z linie Couture

Otevření nového módního salonu Jitka Klett Couture v prvorepublikové vile na pražských Vinohradech

Jitka Klett na galavečeru v Itálii ve Florencii přebrala zlatého módního ST Oscar Della Moda 2022

2023

Představení kolekce LUNA 2023 na Milan Fashion Week 2023 a uskutečnění výstavy na Generálním konzulátu České republiky v Miláně.

Spuštění sbírky pro podporu vydání knihy Móda a styl 1994-2024 od Jitky Klett, která je oslavou jejího třicetiletého výročí působení na trhu.

Představení ambasadorů knihy Móda a styl 1994-2024 od Jitky Klett.

Art Fashion Show na pražských  Vinohradech, kde se konalo společné představení nové Couture kolekce zosobňující ženskou siluetu a eleganci a také kolekce LUNA 2023 z linie Ready to wear, jež je inspirována fotografiemi bývalého slovenského prezidenta Rudolfa Schustera.

Czech fashion week 2023 s novými Couture modely a kolekcí LUNA 2023 z linie Ready to wear.

Uvedení do prodeje módní značky JK Klett v pražské prodejně Národní 31.